Elektronické vízum – Keňa

Oto Kohút - konateľ spoločnosti vízum sk

Máte otázky? Zavolajte nám.

+421 910 550 005

Máte otázky? Napíšte nám.

info@vizum.sk

Vážení klienti, Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Nairobi informuje slovenských občanov plánujúcich cestu do Kene, o pripravovanej zmene podmienok vstupu do krajiny. Od 1. januára 2024, by doposiaľ potrebné víza malo nahradiť elektronické cestovné povolenie tzv. eTA. Nový elektronický systém pre cestovné povolenia (tzv.eTA) je poloautomatický systém, ktorý určuje oprávnenosť návštevníkov cestovať do Kene. Povolenie prostredníctvom eTA však neurčuje, či je cestujúci oprávnený vstúpiť do Kene. Imigrační úradníci určia prípustnosť po príchode cestujúcich. V žiadosti eTA sa zhromažďujú biografické údaje a odpovede na otázky týkajúce sa oprávnenosti. Žiadosť o povolenie eTA Keyna možno podať kedykoľvek pred cestou, odporúča sa však, aby cestujúci podali žiadosť hneď po rezervácii ubytovania a dopravných lístkov. Digitálna platforma, ktorá má byť spustená už čoskoro, zabezpečí, aby všetci cestujúci do Kene boli vopred identifikovaní. Štandardný čas spracovania, podľa predbežných informácií bude cca tri (3) pracovné dni. Uvedená web stránka je zatiaľ v testovacom režime, ak sa rozhodnete pokračovať a podať žiadosť, pôjde o testovaciu žiadosť a teda vaša žiadosť nebude spracovaná pred spustením systému. Odporúčame počkať na oficiálne spustenie web stránky. K dispozícii by mala byť aj mobilná aplikácia, jej spustenie sa predbežne predpokladá od 15. januára 2024. Podobné systémy elektronického povolenia na vstup pre niektorých alebo všetkých zahraničných návštevníkov používajú napríklad Austrália, Kanada, Japonsko, Južná Kórea a Spojené štáty. EVisa vydané 31.12.2023 alebo skôr budú v roku 2024 platné – podľa doby platnosti uvedenej na dokumente vydanom Imigračným oddelením Kene po schválení vízovej žiadosti. V prípade špecifických otázok, odporúčame obrátiť sa na Veľvyslanectvo Kene vo Viedni prípadne priamo Riaditeľstvo pre imigračné služby Kene. Zdroj: Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí 
elektronické vízum keňa kenya eta visa

Elektronické vízum – Keňa

Vážení klienti,

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Nairobi informuje slovenských občanov plánujúcich cestu do Kene, o pripravovanej zmene podmienok vstupu do krajiny.

Od 1. januára 2024, by doposiaľ potrebné víza malo nahradiť elektronické cestovné povolenie tzv. eTA.

Nový elektronický systém pre cestovné povolenia (tzv.eTA) je poloautomatický systém, ktorý určuje oprávnenosť návštevníkov cestovať do Kene. Povolenie prostredníctvom eTA však neurčuje, či je cestujúci oprávnený vstúpiť do Kene.

Imigrační úradníci určia prípustnosť po príchode cestujúcich. V žiadosti eTA sa zhromažďujú biografické údaje a odpovede na otázky týkajúce sa oprávnenosti. Žiadosť o povolenie eTA Keyna možno podať kedykoľvek pred cestou, odporúča sa však, aby cestujúci podali žiadosť hneď po rezervácii ubytovania a dopravných lístkov.

Digitálna platforma, ktorá má byť spustená už čoskoro, zabezpečí, aby všetci cestujúci do Kene boli vopred identifikovaní. Štandardný čas spracovania, podľa predbežných informácií bude cca tri (3) pracovné dni.

Uvedená web stránka je zatiaľ v testovacom režime, ak sa rozhodnete pokračovať a podať žiadosť, pôjde o testovaciu žiadosť a teda vaša žiadosť nebude spracovaná pred spustením systému.

Odporúčame počkať na oficiálne spustenie web stránky.

K dispozícii by mala byť aj mobilná aplikácia, jej spustenie sa predbežne predpokladá od 15. januára 2024.

Podobné systémy elektronického povolenia na vstup pre niektorých alebo všetkých zahraničných návštevníkov používajú napríklad Austrália, Kanada, Japonsko, Južná Kórea a Spojené štáty.

EVisa vydané 31.12.2023 alebo skôr budú v roku 2024 platné – podľa doby platnosti uvedenej na dokumente vydanom Imigračným oddelením Kene po schválení vízovej žiadosti.

V prípade špecifických otázok, odporúčame obrátiť sa na Veľvyslanectvo Kene vo Viedni prípadne priamo Riaditeľstvo pre imigračné služby Kene.

Zdroj: Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí 

Zdieľať cez
Skopírovať odkaz