- Kancelária: Púchovská 8, Bratislava
- info@vizum.sk
- Pondelok - Piatok: 08:30 - 16:30 (CET)
+62-202-555-0133
Exoticky na Vás zapôsobí tunajšia architektúra s maurskými prvkami, jasné svetlo oa neobvyklá vôňa korenia. Návštevníkov láka pobrežie s bielym pieskom.
Nebul je mesto so 70 tisíc obyvateľmi, ktoré leží v jednej z najúrodnejších oblasti Tuniska. Patrí k najdôležitejším mestám Tuniska. Najznámejšie sa stalo vďaka výrobe jemných výšiviek, parfumov a hlavne hrnčiarskému priemyslu.
Tretie najväčšie tuniské mesto sa rozprestiera okolo rušného rybárskeho a obchodného prístavu – je to mesto Sousse. Nachádza sa tu množstvo pamiatok, vrátane vzácne zachovaných katakomb a archeologické múzeum. Okolité prírodné bohatstvo, vynikajúca kuchyňa, kultúrne programy a príťažlivé pláže premenili Sousse na medzinárodné prímorske stredisko.
Občania Slovenskej republiky nepotrebujú pre vstup na územie Tuniska vízum. Vízum je potrebné iba v prípade ak nejde o organizovaný pobyt a dĺžka pobytu presiahne 90 dní. Je potrebné vyplniť vstupnú kartu, ktorou je potrebné sa preukázať pri opustení krajiny.
V prípade ak je v úmysle zostať v Tunisku dlhšie ako 90 po sebe nasledujúcich dní alebo celkovo dlhšie ako 6 mesiacov, je potrebné požiadať o dlhodobé vízum a povolenie na prechodný pobyt.
Požiadavky na udelenie dlhodobého víza do Tuniska:
Poplatky za víza:
Turistické vízum sa udeľuje žiadateľovi najviac po dobu 90 dní za účelom turistiky.
O udelení vízium rozhodne MZV SR do 15 dní.
Tento druh víz môžete využiť aj na území iných členských štátov EÚ. Avšak nie automatický.
Nakoľko toto vízum slúži na účely turistiky alebo návštevy, celý proces udelenia je zjednodušený a procesne rýchly.
Pre cestovateľov sú najmenej obmedzujúce víza, ktoré je možné dostať priamo pri vstupe do krajiny – teda na hraničnom prechode alebo po pristátí na letisku. Takéto víza zvyčajne nemajú žiadne podmienky.
Niekedy je ich vydanie podmienené zaplatením administratívneho poplatku. Tieto víza je možné považovať skôr za „vstupné“ či dodatočný zdroj príjmov miestnych vlád.
Pri vízach, ktoré je potrebné vybavovať vopred na príslušnom zastupiteľskom úrade ide o neporovnateľne náročnejšiu záležitosť. Záujemca o vízum musí osobne, alebo prostredníctvom splnomocnenca navštíviť diplomatické zastúpenie príslušného štátu, kde požiada o udelenie víza. Keďže nie všetky štáty majú svoje zastupiteľské úrady v každom štáte sveta, kvôli vízam musia záujemcovia často vycestovať do susedných krajín, respektíve krajín, kde daná krajina má príslušný úrad oprávnený vydávať víza.So získaním víz pred vstupom do krajiny sú neraz spojené rôzne podmienky.
Pri turistických vízach ide zväčša o predloženie zakúpeného cestovného lístku (letenky) či rezerváciu ubytovania, alebo dokladu o dostatočnom finančnom zabezpečení pobytu. Častou náležitosťou žiadosti o vízum je aj tzv. „pozývací list“ (tiež „voucher“), ktorý je akýmsi zdôvodnením cesty a vydáva ho miestny hotel, alebo miestna turistická agentúra či hostiteľská rodina.Turistické víza sa vydávajú na časovo obmedzenú dobu, zväčša do 30 dní. Turistické víza môžu držiteľa oprávňovať na jeden alebo viacero vstupov/výstupov. Podľa toho rozlišujeme:
od 60€ / osoba