Predĺžené lehoty vydávania dokladov

Oto Kohút - konateľ spoločnosti vízum sk

Máte otázky? Zavolajte nám.

+421 910 550 005

Máte otázky? Napíšte nám.

info@vizum.sk

Vážení klienti, touto cestou informujeme o aktuálne predĺžených lehotách vydávania cestovných a osobných dokladov. V nadväznosti na skutočnosť, že všetky osobné doklady ako sú cestovné pasy, občianské preukazy, povolenia na pobyt cudzincov či technické preukazy od vozidiel vydáva Národné personalizačné centrum a vzhľadom na zvýšený počet žiadosti, je vysoká pravdepodobnosť oneskoreného dodania dokladov pri bežnom podaní bez expresného vydania. V tejto súvislosti preto odporúčame zvážiť vydanie dokladu v zrýchlenom konaní za zvýšený poplatok, v opačnom prípade očakávajte oneskorené dodanie. Tlačová správa Ministerstva vnútra Slovenskej republiky:
"Od začiatku tohto roka prijali oddelenia dokladov na Slovensku takmer 234-tisíc žiadostí o vydanie cestovného pasu.  Vlani v rovnakom období to bolo asi 120-tisíc žiadostí. Percentuálny nárast je teda viac ako 90 percent. V marci 2024 denné počty prijatých žiadostí presahovali 4 000 žiadostí, v jeden deň bolo zaznamenaných takmer 8 000 žiadostí. Cestovné pasy a ostatné doklady vyrába Národné personalizačné centrum. Napriek maximálnej snahe a pracovnému nasadeniu zamestnancov po pracovnej dobe a počas víkendov nie je možné vydať všetky pasy načas.  Štandardná 30-dňová lehota môže byť preto  predĺžená o pár dní. Enormný záujem o cestovné doklady spôsobilo avizované zvýšenie správnych poplatkov za ich vydanie v súbehu s faktom, že k nemu došlo v čase, keď sa Slováci začínajú pripravovať na letné dovolenky. Národné personalizačné centrum vyvíja maximálnu snahu, aby sklz pri výrobe dokladov bol minimálny. Prosíme žiadateľov o trpezlivosť a ubezpečujeme ich, že robíme všetko preto, aby sme ich žiadosti vybavili v čo najkratšom termíne. Pripomíname, že občania Slovenskej republiky pre plnohodnotné cestovanie v rámci EÚ a schengenu môžu využiť aj platný občiansky preukaz s fotografiou."
Zdroj: Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky [minv.sk]
cestovné pasy doklady národne personalizačné centrum oneskorené lehoty

Predĺžené lehoty vydávania dokladov

Vážení klienti, 

touto cestou informujeme o aktuálne predĺžených lehotách vydávania cestovných a osobných dokladov. V nadväznosti na skutočnosť, že všetky osobné doklady ako sú cestovné pasy, občianské preukazy, povolenia na pobyt cudzincov či technické preukazy od vozidiel vydáva Národné personalizačné centrum a vzhľadom na zvýšený počet žiadosti, je vysoká pravdepodobnosť oneskoreného dodania dokladov pri bežnom podaní bez expresného vydania. 

V tejto súvislosti preto odporúčame zvážiť vydanie dokladu v zrýchlenom konaní za zvýšený poplatok, v opačnom prípade očakávajte oneskorené dodanie.

Tlačová správa Ministerstva vnútra Slovenskej republiky:

“Od začiatku tohto roka prijali oddelenia dokladov na Slovensku takmer 234-tisíc žiadostí o vydanie cestovného pasu.  Vlani v rovnakom období to bolo asi 120-tisíc žiadostí. Percentuálny nárast je teda viac ako 90 percent. V marci 2024 denné počty prijatých žiadostí presahovali 4 000 žiadostí, v jeden deň bolo zaznamenaných takmer 8 000 žiadostí.

Cestovné pasy a ostatné doklady vyrába Národné personalizačné centrum. Napriek maximálnej snahe a pracovnému nasadeniu zamestnancov po pracovnej dobe a počas víkendov nie je možné vydať všetky pasy načas.  Štandardná 30-dňová lehota môže byť preto  predĺžená o pár dní.

Enormný záujem o cestovné doklady spôsobilo avizované zvýšenie správnych poplatkov za ich vydanie v súbehu s faktom, že k nemu došlo v čase, keď sa Slováci začínajú pripravovať na letné dovolenky.

Národné personalizačné centrum vyvíja maximálnu snahu, aby sklz pri výrobe dokladov bol minimálny. Prosíme žiadateľov o trpezlivosť a ubezpečujeme ich, že robíme všetko preto, aby sme ich žiadosti vybavili v čo najkratšom termíne.

Pripomíname, že občania Slovenskej republiky pre plnohodnotné cestovanie v rámci EÚ a schengenu môžu využiť aj platný občiansky preukaz s fotografiou.”

Zdroj: Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky [minv.sk]

Zdieľať cez
Skopírovať odkaz