Services

Choose the right service

Do you know what permit you are looking for?Stays and visas in Slovakia

Work stay

Našli ste si na Slovensku prácu alebo plánujete zamestnávať cudzinca na Slovensku? Obráťte sa na nás a my Vám radi poskytneme bližšie informácie k zamestnávaniu cudzincov.

Business stay

Rozhodli ste sa začať podnikať na Slovensku? Založíme Vám obchodnú spoločnosť, otvoríme bankové účty, pripravíme potrebné podklady pre začiatok podnikania a postaráme sa aj o Vaše účtovníctvo.

Student stay

Ste študent a neviete ako sa rozbehnúť s administratívou a nerozumiete komplikovaným byrokratickým postupom? Sme tu pre Vás aj v takom prípade. Zabezpečíme všetky dokumenty a prevezmeme komunikáciu so vzdelávacím zariadením.

Family reunification

Are you planning to start a family in Slovakia and don't know how to do it? Administration and legislation can complicate things. We will relieve you of the problems and help you with the necessary documents.

Visa services

Are you travelling to Slovakia for tourism or a business meeting? We can help you obtain specific visas either to Slovakia or as a citizen of the Slovak Republic to other countries of the world.

Renewal/extension of stay

Have you already been granted residency and is it about to expire? If so, you will need to renew your residence permit. We will advise you on the documents you need to submit for such an application.

WE ARE READY TO HELP YOU

Ask for free consultation

Neváhajte a vyplňte jednoduchý formulár na našej webovej stránke a naši odborníci Vás budú v čo najkratšom čase kontaktovať.

world map
WHO HAVE WE HELPED?

We represent clientsfrom around the world

We provide our services to clients all over the world. Both to individual applicants and to companies, which most often relocate their employees or open subsidiaries and organizational units of their companies in Slovakia.

Emerson Logo
ZTE CZECH
HFS Logo
Raspberry Logo
Reindeer Logo
Share via
Copy link
Powered by Social Snap